Adam Stachowiak wrócił z medalami z Chorwacji

Adam Stachowiak – trzynastolatek z klubu tenisa stołowego AZS UWM Olsztyn – wywalczył w Osijeku z reprezentacją Polski dwa medale turnieju Croatia Open, który zaliczany jest do cyklu Europe Youth Series. W parze z Hubertem Kwiecińskim sięgnął po brąz zaś z drużyną U-13 po złoto. Awansował także do ćwierćfinału singla.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski do lat 13 nie miała sobie równych. Duży udział w zwycięstwie miał Adam Stachowiak. Pierwszego dnia „biało-czerwoni” wygrali 9:0 z Bośnią i Hercegowiną, 6:3 z Czechami i 6:3 z Azerbejdżanem. W półfinale pokonali Szwecję a w pojedynku o złoto 5:4 Rumunię.

W finale Adam Stachowiak najpierw przegrał 0:3 (4:11, 6:11, 5:11) z Davidem Toro. Ale później w decydującym o wygranej naszej kadry pojedynku pokonał 3:1 (4:11, 11:9, 11:8, 11:3) Alexandru Popa. „Przegrywaliśmy 1:4 i powoli doganialiśmy ich. Przy wyniku 4:4 swój mecz zakończyła koleżanka. Wtedy dopiero zobaczyłem, że przyszła ona mi kibicować. Ale nie czułem stresu” – przyznaje Adam Stachowiak. „Chciałem dobrze się zaprezentować. Stres towarzyszył mi na początku. Ale po pierwszych meczach on zniknął. Grałem tam po 5-7 meczów dziennie. Więc byłem bardzo zmęczony.”

Indywidualnie Adam awansował do ćwierćfinału a w grze podwójnej z Hubertem Kwiecińskim dotarł do półfinału, w którym ulegli po bardzo zaciętej walce 2:3 (8:11, 7:11, 11:9, 12:10, 6:11) niemieckiej parze: Tien Nghia Phong/Jeffy Wei.

Szymon Świniarski z Radia UWM FM o Adamie Stachowiaku i innych młodych zdolnych tenisistach stołowych klubu AZS UWM Olsztyn rozmawiał także z jedną z trenerek – Joanną Rybą. Posłuchajcie!