Akademickie derby dla kortowskich „Szpilek”

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała na wyjeździe 2:0 AZS SGWW Warszawa i z kompletem pięciu zwycięstw jest liderem swojej grupy pierwszej ligi futsalu kobiet. W stolicy obie bramki strzeliła Natalia Łapińska, a świetny mecz rozegrała także Aleksandra Kojadyńska.

Kortowskie „Szpilki” sezon 2022/2023 zainaugurowały na początku listopada. W pierwszym meczu pokonały we własnej hali 7:2 Jezioranki Iława. Później, również przed własną publicznością, wygrały 2:0 z Pogonią Zdunska Wola. W trzeciej kolejce doszło do pierwszych futsalowych derbów Olsztyna. Drużyna prowadzona przez Ewę Kuliś okazała się lepsza od debiutujących w I lidze zawodniczek trenera Marka Maleszewskiego. Pokonała AS Stomil Olsztyn na jej terenie 5:2. W czwartej kolejce do Kortowa przyjechał doświadczony zespół Helios Białystok. I także nie udało mu się pokonać AZS – gospodynie wygrały 2:0.

Kończące pierwszą rundę spotkanie w Warszawie było starciem dwóch ekip, które miały na koncie komplet zwycięstw. Zawodniczki AZS SGGW zajmowały wyższą pozycję w tabeli, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu (jedna bramka). Mecz na szczycie obfitował w wiele akcji, lecz skuteczniejsze były olsztynianki. Już w trzeciej minucie po indywidualnej akcji, wynik spotkania otworzyła Natalia Łapińska. Ta sama zawodniczka tuż przed przerwą wykorzystała świetne podanie Oliwii Cwalińskiej z rzutu wolnego i strzałem z pierwszej piłki podwyższyła prowadzenie na 2:0

Choć AZS SGGW Warszawa próbował w drugiej połowie gonić wynik, bramkę „Szpilek” zamurowała Aleksandra Kojadyńska. Kilka razy ratowała swoją drużynę i udało jej sie zachować czyste konto. A AZS UWM High Heels Olsztyn zapisał w ligowej tabeli kolejne trzy punty i kończy rok na pozycji lidera.

AZS SGGW Warszawa – AZS UWM High Heels Olsztyn 0:2 (0:2)
Bramki: Natalia Łapińska 3′, 20′

Kortowskie „Szpilki” rundę rewanżową rozpoczną 14 stycznia 2023 roku, wyjazdowym starciem z Jeziorankami Iława.