Akademickie Mistrzostwa Województa w piłce siatkowej plażowej

W niedzielę na piaszczystych boiskach CRS „Ukiel” w Olsztynie, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn.

W turnieju męski wzięły udział trzy pary, a rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się dwójka Mateusz Poręba/Dawid Sokołowski z UWM Olsztyn, która zwyciężyła wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła para Jakub Ciunajtis/Oliwier Kubacki z UWM Olsztyn i to te dwie drużyny będą reprezentować województwo Warmińsko-Mazurskie w kolejnej fazie rozgrywek. Na najniższym stopniu podium uplasowała się dwójka Krystian Wojtkiewicz/Norbert Fabisiak.

W turnieju żeńskim wystartowało w sumie pięć par, podzielonych na dwie grupy. Najlepsza okazała się para Aleksandra Przybysz/Katarzyna Krakos z UWM Olsztyn. Na drugim miejscu uplasowała się para Karolina Olczyk/Barbara Karnicka, również z UWM. I tak jak w przypadku mężczyzn, tak i u kobiet dwie najlepsze pary awansowały do dalszych rozgrywek. Trzecie miejsce zajęły Małgorzata Pieko/Karolina Portalska z OSW Olsztyn, na czwartym Daria Grodź/Monika Maciejewska (UWM), a na piątym Weronika Zych/Małgorzata Kłodowska (UWM).