Akademicy docenieni przez Kibiców

Mateusz Poręba z siatkarskiego Indykpolu AZS Olsztyn zajął 3. miejsce w 61. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Anastazja Kuś z sekcji lekkoatletycznej AZS UWM, zajęła 7. miejsce oraz zwyciężyła w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Akademicki.

W sobotę poznaliśmy wyniki jubileuszowego Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Podczas Balu Sportu i Biznesu, wręczono statuetki tym, którzy zaskarbili sobie największą sympatię kibiców. W długo oczekiwanym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni sportowcy, przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i partnerzy, którzy od lat współpracują z „Gazetą Olsztyńską”.

By umilić czas oczekiwania na to, co najważniejsze, czyli wyniki 61. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas gali zostały rozstrzygnięte glosowania SMS Czytelników w kilkunastu kategoriach, oraz decyzję dziennikarzy sportowych, którzy wybrali Trenera Roku oraz Sportowe Wydarzenie Roku. Wydarzenie miało również wymiar charytatywny, ponieważ w czasie odbyła się zbiórka dobroczynna oraz licytacja na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Indykpol AZS Olsztyn przekazał na licytację piłkę i kalendarz z podpisami zawodników.

Daniem głównym było poznanie najlepszej dziesiątki w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Nominowanych było dwóch siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn: Robbert Andringa i Mateusz Poręba. Kibice docenili środowego Indykpolu AZS Olsztyn – Mateusz Poręba zajął bardzo wysokie, 3 miejsce. Po wręczeniu pamiątkowej stautuetki, zawodnik przekazał swój złoty medal zdobyty podczas PreZero Grand Prix PLS na rzecz Gazety Olsztyńskiej, z podziękowaniem za długą i udaną współpracę.

Na 7. miejscu uplasowała się przedstawicielka „królowej sportu” – Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn. Anastasja to wicemistrzyni Polski U-16 w biegu na 300 m. Była najmłodszą uczestniczką finału, a przy okazji poprawiła swój rekord życiowy (39,92 s). Do brązowego medalu na 100 m zabrakło jej jednej setnej sekundy! Anastazja zwyciężyła także w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Akademicki. Drugi miejsce zajął Mateusz Poręba