Akademicy wygrywają przedsezonowy turniej!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zwyciężyli w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni w Kozienicach. Akademicy pokonali LUK Politechnikę Lublin i Cerrad Enea Czarnych Radom.

Przed kolejnymi sparingami siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, do drużyny dołączył kolejny zawodnik. Po Tayloru Averillu, z zespołem trenuje już Torey DeFalco, który w środowy wieczór dotarł do Olsztyna.

Piątkowe spotkanie z LUK Politechniką Lublin rozpoczęli: Firlej, Averill, Poręba, Janiszewski, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero). Marco Bonitta rotował składem: TJ DeFalco rozegrał tylko jeden set, potem na pozycjach przyjmującego zmieniali się Ciunajtis z Jakubiszakiem, aż ostatnie dwie partie na tej pozycji rozegrał Janek Król. Po dwóch pewnie wygranych partiach przez akademików z Kortowa, kolejne dwa sety padły łupem rywali z Lublina. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie, którzy zwyciężyli po dwugodzinnym boju. Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył Karol Butryn – 22.

Sobotnie finał rozpoczęli: Firlej, Jakubiszak, Siwczyk, Janiszewski, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero). Po czterech setach na boisku pojawił się Jan Król, który zmienił TJ DeFalco. I tak jak w piątek, tak i w sobotę, akademicy z Kortowa rozegrali pięć setów. Każda partia była wyrównana, lecz w decydującym secie siatkarze Indykpolu AZS nie pozostawili złudzeń, która drużyna zasłużyła na zywcięstwo w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur odebrała pamiątkowy puchar za 1. miejsce, a MVP turnieju uznano Jana Firleja.

W kolejny weekend, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wezmą udział w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W piątek, 17.09, akademicy z Kortowa zmierzą się z Treflem Gdańsk (godz. 20:30). Drugą parę półfinałową tworzą Ślepsk Malow Suwałki vs Barkom-Każany Lwów. Przegrani zmierzą się w sobotni meczu o 3. Miejsce (godz. 13:00), a wygrani w finale (godz. 15:30). Transmisja w Polsacie Sport.