Aleksandra Lisowska złotą medalistką Mistrzostw Polski w maratonie

Aleksandra Lisowska wywalczyła w Dębnie tytuł Mistrzyni Polski w maratonie. To już drugi złoty medal w jej karierze. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn czasem 2:26:08 wyrównała także rekord kraju i osiągnęła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Aleksandra Lisowska pierwszy raz ze złotego medalu Mistrzostw Polski w maratonie cieszyła się w … 2020 roku. W Dębnie broniła więc tytułu zdobytego pół roku wcześniej. Do sezonu olimpijskiego przygotowywała się m.in. w Iten w Kenii. Jak widać – przyniosło to świetne efekty.

W tegorocznych Mistrzostwach była bezkonurencyjna. Czasem 2:26:08 wyrównała rekord Polski, należacy od… 20 lat do Małgorzaty Sobańskiej. To jednocześnie ósmy wynik w polskich tabelach. Lisowska osiągnęła także minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To wielki sukces reprezentantki klubu AZS UWM Olsztyn, która przed rokiem wywalczyła także złoty medal MP w biegu na 10 kilometrów.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Maraton kobiet zaplanowano 7 sierpnia. Trzymamy kciuki za Aleksandrę!