Anastazja Kuś przed EYOF Maribor 2023

Anastazja Kuś pobiła w tym roku swoje życiowe rekordy na 100, 200 i 400 metrów. Na tym ostatnim dystansie wywalczyła w lipcu złoty medal Mistrzostw Polski U18. Niebawem w Słowenii powalczy o dobry wynik podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF Maribor 2023.

Złoto MP U18 Anastazja Kuś wywalczyła z czasem 53,20 sekundy. W tym roku szybciej pobiegła tylko raz – pod koniec maja w Lublinie, bijąc swój rekord życiowy (53,18). Jak ocenia start na Stadionie Śląskim w Chorzowie? – Dyspozycja rośnie. To jest mój bardzo dobry sezon. Wszystko idzie zgodnie z planem. Na szczęście omijają mnie kontuzje – mówiła w studiu Radia UWM FM reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn, która trenuje w Kortowie pod okiem Bronisławy Ludwichowskiej.

Jakie sobie stawia cele na dalszą część obecnego sezonu? – Na razie skupiam się na startach juniorskich. Teraz przede mną najważniejsze imprezy międzynarodowe – EYOF w Mariborze oraz Mistrzostwa Europy U20 w Jerozolimie (w których wystartuję indywidualnie i w sztafecie). Więc trzeba jeszcze potrenować.

Z młodą biegaczką klubu AZS UWM Olsztyn rozmawiał Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM Posłuchajcie!

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy EYOF Maribor 2023 zaplanowano w dniach 23-29 lipca.