AWF Warszawa zwycięża w półfinale AMP kobiet

Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zywciężyła w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Olsztynie.

W turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet, brało udział 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, a także były już pewne udziału w turnieju finałowym AMP.

W grupie „A”, bezkonkurencyjne okazały się siatkarki Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, która bez straty seta przebrnęła przez fazę grupową. Na drugim miejscu uplasowały się gospodynie – drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W grupie „B” rywalizacja trwała do ostatnich spotkań. Pewne awansu były zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, które również nie straciły żadnego seta. Drugie miejsce zajęła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego.

Półfinały były jednostronne. AFiBV w Warszawie pokonała w dwóch setach UWM w Olsztynie, a takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie AWF Warszawa z Uniwerystetem Warszawskim. Sporo emocji dostarczyły spotkania finałowe. Gospodynie, akademiczki z Kortowa odwróciły losy rywalizacji z UW i zwyciężyły po tie-breaku. W spotkaniu o 1. miejsce, AWF Warszawa wygrała w dwóch setach i świętowała zwycięstwo w turnieju półfinałowym.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (awans do turnieju finałowego)
2. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie (awans do turnieju finałowego)
3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (awans do turnieju finałowego)
4. Uniwersytet Warszawski (awans do turnieju finałowego)
5. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
6. Politechnika Warszawska
7. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
8. Politechnika Łódzka
9. Uniwersytet Łódzki
10. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI ZWYCIĘSKICH DRUŻYN
* AWF w Warszawie – Aleksandra Ryglewicz
* AFiBV w Warszawie – Dominika Kołodziejczyk
* UWM w Olsztynie – Aleksandra Przybysz
* Uniwersytet Warszawski – Aleksandra Kuczyńska