AZS UWM bez awansu do II ligi

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn zajęli drugie miejsce w turnieju barażowym o awans do II ligi. Po zwycięstwach 3:2 z Gród Czop Podegrodzie i 3:0 z SMS-em Police, w ostatnim decydującym meczu ulegli gospodarzom WKS Volley Wilczyce 0:3. Była to ich pierwsza porażka w całym sezonie…

Przypomnijmy, że drużyna z Kortowa na Warmii i Mazurach w tym sezonie nie miała sobie równych. Wygrała III ligę z kompletem zwycięstw, nie tracąc nawet seta. Miała jasny cel – wrócić po roku do II ligi. I konsekwentnie go realizowała. Mogła także liczyć na wsparcie Marcina Możdżonka. Doświadczony zawodnik zdecydował się wrócić na parkiet, choć oficjalnie zakończył karierę dwa lata temu.

Pierwszy turniej barażowy odbył się dwa tygodnie temu w Sieradzu. AZS UWM Olsztyn rozpoczął go od zwycięstwa 3:0 z MJK Kobyłka. Drugiego dnia akademicy także pewnie pokonali 3:0 UKS Szamotulanin Szamotuły. Na koniec zmierzyli się z gospodarzami – Tubądzin Volley Sieradz. Stracili pierwszego seta, ale cieszyli się z wygranej 3:1.

Nastawieni bojowo pojechali także na finałowy turniej w Wilczycach. Zaczęli go z problemami. Ale po tie-breaku pokonali 3:2 z Gród Czop Podegrodzie. Następnego dnia gładko 3:0 wygrali z SMS-em Police. Także dwa zwycięstwa na koncie miała drużyna WKS Volley Wilczyce. I niestety to ona w niedzielę okazała się zdecydowanie lepsza od AZS-u UWM Olsztyn. Wygrała 3:0 i awansowała do II ligi.

Zespół z UWM czeka teraz półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski. Rozpocznie się już w poniedziałek 25 kwietnia w hali w Kortowie.