AZS UWM High Heels Olsztyn w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w hali w Kortowie 6:4 z AS Stomil Olsztyn. Mecz był bardzo emocjonujący a niepotrzebne nerwy na parkiecie pojawiły się także przez złe decyzje sędziowskie. W kolejnej rundzie „Szpilki” zmierzą się z Heliosem Białystok.

Oba zespoły spotkały się ponownie po dwóch dniach. W sobotę rywalizowały także w kortowskiej hali w ramach ósmej kolejki rozgrywek I ligi. Teraz walczyły natomiast o przepustkę do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Zawodniczki Stomilu postawiły się faworyzowanemu AZS-owi. Wynik dopiero w dwunastej minucie otworzyła Anna Siwicka. Ale rywalki szybko odpowiedziały trafieniem Oliwii Kamińskiej. Kolejne dwa ciosy zadały gospodynie poniiedziałkowego meczu. Po bramkach Julii Klonowskiej i Joanny Ścisłowskiej było 3-1. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zaliczyła natomiast Blanka Żukowska.

Po zmianie stron „Szpilki” znów zwiększyły przewagę, dzięki bramkom Anny Siwickiej i Oliwii Cwalińskiej. Ale młoda drużyna trenera Marka Maleszewskiego nie pozostawała dłużna i znów złapała kontakt po trafieniu Aleksandry Bączek. Na trzy minuty przed końcem spotkania zrobiło się nerwowo. Kolejna bramka Blanki Żukowskiej przywróciła wiarę w wyrównanie Stomilu. Było 5-4. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. W ostatniej minucie wynik ustaliła Julia Klonowska.

Po meczu Piotr Szauer z Radia UWM FM, rozmawiał z Aleksandrą Kojadyńską i Markiem Maleszewskim. Posłuchajcie!