AZS UWM Olsztyn przełamał się w II lidze

Po serii dziewięciu kolejnych porażek w II lidze, siatkarze AZS-u UWM Olsztyn w końcu mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Przełamali się w domowym spotkaniu z Lechią II Tomaszów Mazowiecki. Wygrali po tie-breaku 3:2.

Blisko przełamania drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego była już dwa tygodnie temu w domowym spotkaniu z SMS-em PZPS II Spała. Przegrała wtedy jednak 2:3 (27:25, 23:25, 17:25, 25:14, 8:15). Tydzień później ulegała już zdecydowanie na wyjeździe 0:3 (21:25, 28:30, 18:25) KKS-owi Kozienice. W minioną sobotę w końcu dopięła swego.

To światełko w tunelu. W poprzednich meczach graliśmy już coraz lepiej. Małymi kroczkami idziemy do przodu – mówił w studiu Radia UWM FM szkoleniowiec akademików, Paweł Borkowski. A dlaczego wygrać udało się właśnie teraz? – Wydaje mi się, że zdecydowała o tym taka wola walki. Poza tym drugim setem przegranym 13:25, walczyliśmy o każdą piłkę, graliśmy mądrze oraz dobrze na zagrywce a także skutecznie w ataku. To pozwoliło nam wygrać ten mecz.

W tym roku AZS UWM Olsztyn rozegra jeszcze dwa ligowe spotkania. W najbliższą sobotę 10 grudnia o 17:00 na wyjeździe zmierzy się z KS Camper Wyszkół. Tydzień później do Kortowa przyjedzie niepokonany dotąd lider grupy 2 – Arka Chełm.

Z Pawłem Borkowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!