AZS UWM Olsztyn w finale baraży o awans do II ligi siatkarzy

Siatkarska drużyna AZS UWM Olsztyn wygrała pierwszy turniej barażowy o awans do II ligi. Akademicy zakończyli rywalizację w Sieradzu z kompletem zwycięstw. A na parkiecie wspierał ich Mistrz Świata – Marcin Możdżonek. Finałowe spotkania zaplanowano w dniach 22-24 kwietnia.

Przypomnijmy, że drużyna z Kortowa na Warmii i Mazurach w tym sezonie nie miała sobie równych. Wygrała III ligę z kompletem zwycięstw, nie tracąc nawet seta. Ma jasny cel – wrócić po roku do II ligi. I konsekwentnie go realizuje. Może także liczyć na wsparcie Marcina Możdżonka. Doświadczony zawodnik zdecydował się wrócić na parkiet, choć oficjalnie zakończył karierę dwa lata temu.

Turniej w Sieradzu AZS UWM Olsztyn rozpoczął od zwycięstwa 3:0 z MJK Kobyłka. Drugiego dnia akademicy także pewnie pokonali 3:0 UKS Szamotulanin Szamotuły. Na koniec zmierzyli się z gospodarzami – Tubądzin Volley Sieradz. Stracili pierwszego seta, ale cieszyli się z wygranej 3:1.

O awans do II ligi AZS UWM Olsztyn powalczy w dniach 22-24 kwietnia w Wilczycach.

Posłuchajcie, jak turniej podsumował trener akademików z UWM – Paweł Borkowski. Spotkał się z nim Piotr Szauer z Radia UWM FM.