AZS UWM Olsztyn wraca do siatkarskiej II ligi

AZS UWM Olsztyn wygrał w Lublinie finałowy turniej barażowy o awans do II ligi! Drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego pokonała 3:0 PTPS-ZSS Człuchów, 3:0 AKS Karol KUL i również 3:0 AS Stal Nysa. W tym sezonie studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego powalczą jeszcze o medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Przypomnijmy, że w zasadniczej części sezonu w III lidze na Warmii i Mazurach AZS UWM Olsztyn wygrał wszystkie spotkania. W pierwszym turnieju barażowym w Łodzi zajął drugie miejsce, pokonując 3:0 z REA BAS Białystok II i Resursę Łódź oraz przegrywając 0:3 z KPS-em Płock. Tydzień później studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie byli gospodarzami jednego z turniejów półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Zostali w nim sklasyfikowani także na drugiej pozycji, przegrywając w finale 0:2 z Menedżerską Akademią Nauk Stosowanych w Warszawie.

Do Lublina jechali podbudowani dobrymi wynikami. I udowodnili, że zasługują na powrót po dwóch latach do II ligi. W piątek pokonali 3:0 (25:21, 25:21, 25:17) PTPS-ZSS Człuchów. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Patecki. W sobotę mierzyli się natomiast z gospodarzami turnieju – AKS Karol KUL. I wygrali jeszcze bardziej zdecydowanie – 3:0 (25:14, 25:17, 25:16). Graczem meczu uznano Huberta Laseckiego. To zwycięstwo sprawiło, że akademicy byli już pewni awansu (wywalczyły go dwie najlepsze drużyny turnieju w Lublinie). Podobnie jak AS Stal Nysa, która również na koncie miała dwa zwycięstwa. W niedzielę rano oba zespoły zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce.  Podopieczni trenera Pawła Borkowskiego potwierdzili wysoką formę, ogrywając rywali w godzinę i 17 minut  – 3:0 (25:18, 25:21, 25:23). Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika tego spotkania trafiło do Macieja Szumnego.

 

W tym sezonie studenci UWM powalczą jeszce w Katowicach o medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 16-19 maja.