Bukowiecki gościnny w rodzinnym Szczytnie

Konrad Bukowiecki zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w rodzinnym Szczytnie. W swojej najlepszej próbie osiągnął zaledwie 19 metrów i 28 centymetrów. Wygrał reprezentant Arabii Saudyjskiej – Mohamed Tolo (20,36 metra) a trzeci był Sebastian Łukszo (19,18 metra).

Druga edycja zawodów Jurand Cup w Szczytnie była dla reprezentanta klubu AZS UWM Olsztyn pierwszym tegorocznym startem po sezonie halowym. Wynik na pewno nie był najważniejszy. „Po pierwszych treningach widzę, że uzystkuję dobre odległości. Chce mi się trenować i chcę się poprawiać. Mamy dobry plan na ten sezon. Będzie bardzo dużo imprez międzynarodowych i startów” – mówił niedawno na antenie Radia UWM FM.

We wtorek 2 maja Konrad Bukowiecki nie zaprezenotał w pełni swojego potencjału i aktualnej formy. W najlepszej próbie osiągnął zaledwie 19 metrów i 28 centymetrów. Wystarczyło to jednak, by zająć drugie miejsce i o 10 centymetrów wyprzedzić innego zawodnika pochodzącego ze Szczytna – Sebastiana Łukszo. Wygrał natomiast reprezentant Arabii Saudyjskiej – Mohamed Tolo. Wynikiem 20 metrów i 36 centymetrów pobił swój rekord życiowy.