Bukowiecki, Zalewski i Lewalski najlepsi w Suwałkach

Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas meetingu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn pokonał m.in. Michała Haratyka i Jakuba Szyszkowskiego. W biegu na 600 metrów najlepszy okazał się Kacper Lewalski a na 300 metrów – Karol Zalewski.

W niedzielę 15 maja w Suwałkach pojawiło się wielu znakomitych polskich lekkoatletów, m.in.: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Damian Czykier, Marcin Krukowski, Patryk Dobrek, Paulina Guba, Natalia Kaczmarek i Malwina Kopron.

W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn o zwycięstwo walczyli najlepsi w ostatnich latach zawodnicy z naszego kraju. Wygrał Konrad Bukowiecki. W najlepszej próbie osiągnął 21 metrów i 21 centymetrów. Drugi był Michał Haratyk (20,45) a trzeci – Jakub Szyszkowski (20,00).

Z dobrej strony na nietypowych dystansach zaprezentowali się także dwaj biegacze reprezentujący klub AZS UWM Olsztyn. Karol Zalewski wygrał rywalizację na 300 metrów (z czasem 32.73 sekundy), wyprzedzając Maksymiliana Klepackiego i Mikołaja Kotyrę. Piąty był inny zawodnik kortowskiego klubu – Damian Soból (34.36).

Natomiast na 600 metrów młody Kacper Lewalski stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo z Patrykiem Dobkiem. I okazał się minimalnie szybszy (1:17.33). Rywal zameldował się na mecie tuż za nim (1:17.68).

AZS UWM Olsztyn w Suwałkach reprezentowały jeszcze Anastazja Kuś i Aleksandra Lis. Zajęły dwa ostatnie miejsca w rywalizacji pań na dystansie 300 metrów. Wygrała ją Natalia Kaczmarek (z rekordem życiowym 36.60 sekundy).