„Chciałbym pojechać na Igrzyska i zdobyć medal!”

Szymon Piątkowski był blisko wywalczenia brązowego medalu Igrzysk Europejskich. Teraz znalazł się w kadrze Polski na Uniwersjadę, która na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się w chińskim Chengdu. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn głośno mówi jednak o starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Przypomnijmy, że gospodarzem Igrzysk Europejskich była w tym roku Polska. W rywalizacji taekwondo mężczyzn w kategorii do 80 kg Szymon Piątkowski przegrał dopiero w półfinale. A w walce o brązowy medal zmierzył się z Apostolosem Telikostoglou. Wygrał pierwszą rundę, ale w drugiej lepszy okazał się rywal. Trzecia – decydująca – początkowo zakończyła się remisem 4:4. Ale sędzia zweryfikował ten wynik odbierając dwa punkty reprezentantowi klubu AZS UWM Olsztyn. Oznaczało to, że z medalu cieszył się Grek.

Sam start uważam za udany. Jednak cele były dużo wyższe – zdobycie nawet złotego medalu. Ostatni pojedynek oceniam bardzo dobrze, bo uważam, że była to moja najlepsza walka. Ale zwycięstwo zostało mi pod sam koniec odebrane – mówił w studiu Radia UWMF M młody zawodnik z Olsztyna.

Z Szymonem Piątkowskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szymon Piątkowski znalazł się polskiej kadrze na tegoroczną Uniwersjadę, która na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się w chińskim Chengdu. Ma też inne cele. – W drugim półroczu będę walczył o kwalifikacje i chciałbym pojechać na Igrzyska Olimpijskie i… zdobyć tam medal! – zapowiada.