Czy Lakersi zagrają w PFL1?

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers pewnie wygrała finał rozgrywek PFL2. Jeziorowcy w tym sezonie doznali tylko jednej porażki. Czy w przyszłym roku skorzystają z szansy występów w najwyższej dywizji?

– Chcielibyśmy przystąpić do rozgrywek PFL1. A – tak jak podkreślamy często w wywiadach – Olsztyn nie jest miastem sprzyjającym do rozwoju sportu. Brakuje boisk na których moglibyśmy trenować. Zimą jest tylko jeden oświetlony obiekt – na Dajtkach. Gra w pierwszej lidze to także dużo większe wydatki. A nie ukrywamy, że z tym mamy problem już od kilku sezonów – odpowiada Krzysztof Mrówka na antenie Radia UWM FM.

Jeden z liderów drużyny AZS UWM Olsztyn Lakers pokreśla, że już teraz zaczyna się praca nad sezonem 2023. – Nie chcemy bardzo ważnych decyzji podejmować na ostatnią chwilę. Zależy od nich nie tylko nasz los, ale także format pierwszej ligi. Nie tylko my czekamy na decyzję. Chciałbym powiedzieć już, że mamy rewelacyjnego sponsora, plan na przygotowanie się do sezonu… Na razie nie mogę nic potwierdzić. Musimy poczekać.

Obecnie rozpoczynają się treningi drużyny juniorskiej AZS UWM Olsztyn. Seniorzy do wspólnych zajęć wrócą w drugiej połowie sierpnia. Wtedy też można spodziewać się pierwszych rekrutacji do Jeziorowców.

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!