Dobry start Konrada Bukowieckiego w rodzinnym Szczytnie

Konrad Bukowiecki wygrał Ogólnopolski Mityng w pchnięciu kulą zorganizowany w jego rodzinnym Szczytnie. W swojej najlepszej próbie osiągnął 20 metrów i 49 centymetrów. Jakie plany ma zawodnik AZS UWM Olsztyn?

To był już czwarty tegoroczny start kulomiota klubu AZS UWM Olsztyn na otwartym obiekcie. Bukowiecki wraca do formy po kontuzji złamanego palca prawej stopy. Wcześniej zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą meetingu Zlatá Tretra w Ostravie. W swojej najlepszej próbie osiągnął wówczas zaledwie 19 metrów i 84 centymetry. Kilka dni później w hiszpańskim Andújar pchnął 20 metrów i 14 centymetrów, co dało mu miejce na najniższym stopniu podium. Pod koniec maja pojawił się jeszcze na Diamentowej Lidze w katarskiej Dosze. 19 metrów i 92 centymetry pozwoliło mu tam zająć siódmą pozycję.

Zatem rezultat uzyskany w środę w rodzinnym Szczytnie (20,49) jest najlepszym w tym sezonie. Warto podkreślić, że aż w czterech z sześciu prób przekroczył 20 metrów. Można więc mówić o stabilizacji formy. Choć do jej optimum jeszcze daleko.

– Mam nadzieję, że wychodzę już na prosto. Siłowo i motorycznie jestem na dobrej drodze, żeby pchać daleko. Natomiast w parę dni nie da się nadrobić tego, co straciłem w ostatni rok. Faktyczenie bardzo dużo treningów straciłem. Obym tylko był zdrowy, a będzie dobrze. Cieszę się, że mam zagwarantowany start w Igrzyskach Olimpijskich – mówił Bukowiecki w rozmowie reporterem Radia UWM FM.

W najbliższych tygodniach Konrad Bukowiecki sprawdzi formę m.in. we Florencji (10.06), La Nucia (13.06), w Chorzowie (20.06) oraz podczas Mistrzostw Polski w Poznaniu (27.06).

Z Konradem Bukowieckim spotkał się Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Posłuchajcie!