Efektowna inauguracja sezonu kortowskich „Szpilek”

W spotkaniu pierwszej kolejki nowego sezonu I ligi futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała w hali w Kortowie 7:2 Jezioranki Iława. Bohaterkami meczu były Katarzyna Grzesik i Natalia Łapińska. Obie zawodniczki strzeliły po trzy bramki.

W grupie północnej I ligi w nowym sezonie rywalizują aż trzy drużyny z naszego regionu. Obok doświadczonych już w tych rozgrywkach kortowskich „Szpilek” są to debiutantki z AS Stomil Olsztyn oraz KKP Jezioranki Iława. I właśnie z tymi ostatnimi drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzyła się na początek.

Wynik w pierwszej minucie otworzyła Katarzyna Grzesik. Po pięciu minutach było już 3:0, a na listę strzelczyń wpisały się Natali Łapińska i Julia Klonowska. Jeszcze przed przerwą na 4:0 trafiła Łapińska, a iławianki odpowiedziały golem Julii Jargieło. W drugiej połowie swój dorobek strzelecki poprawiły Grzesik i Łapińska (obie zawodniczki skompletowały hat-tricka). Jezioranki na osłodę porażki mogły cieszyć się z bramki na 7:2 Julii Śmieszniak.

– Obawiałam się tego spotkania, że będzie trochę niepokoju na boisku. Dla części dziewczyn był to debiut. Ale na szczęście weszłyśmy dobrze w mecz. W pierwszej sekundzie strzeliłyśmy bramkę, dzieki czemu było dużo spokoju – oceniła trenerka olsztyńskiej drużyny Ewa Kuliś. Posłuchaj całej rozmowy na antenie studenckiego Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy online.

Kolejny mecz „Szpilki” rozegrają także w hali w Kortowie. W niedzielę 13 listopada o 12:30 zmierzą się z Pogonią Zduńska Wola.