Efektowne zwycięstwo tenisistek stołowych z UWM!

English Perfect KS AZS UWM Olsztyn pokonał w hali sportowej Warmińsko-Mazurskiego Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej aż 10:0 Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Było to już czternaste w tym sezonie I ligi tenisa stołowego kobiet  (i najbardziej efektowne) zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Michała Ogrodniczaka. Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej jest już ona pewna gry w barażach o Ekstraklasę.

Rozmiary zwycięstwa mogą zaskakiwać, bowiem rywalki zajmują miejsce w połowie tabeli grupy północnej. Do Olsztyna przyjechały sprawić niespodziankę. Ale walczyły… nie tylko z rywalkami. „10:0 to pierwszy tak wysoki wynik w tym sezonie. Od początku to spotkanie przebiegało po naszej myśli. Pewna wygrana i kolejne dwa punkty na naszym koncie. Pierwszy stół nie miał dziś za dużego wyzwania, bo zespół gości zmagał się z kontuzjami. Fajny mecz rozegrała Karolina Pęk z Sandrą Kozioł. Widzieliśmy w nim wiele długich, fajnych akcji” – mówił trener Michał Ogrodniczak na antenie Radia UWM FM.

Szkoleniowiec przyznaje, że klub coraz częściej myśli już o rywalizacji barażowej o awans do Ekstraklasy. „Częściej zaglądamy już w tabelę grupy południowej. Zwycięzca naszej grupy będzie rozgrywał baraż z drugim miejscem tamtej ligi.”