Fajna to była Przygoda z Tatą!

18 czerwca Fundacja Akademickiego Związku Sportowego zorganizowała grę miejską pod nazwą „Przygoda z Tatą”. Rodzinne wydarzenia odbyły się w Kielcach, Łodzi, Nidzicy, Opolu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Frekwencja, mimo panujących w Polsce ogromnych upałów, była imponująca. W każdym miejscu trasa liczyła ok. siedmiu kilometrów. Na uczestników gry czekały dodatkowe zadania, a wśród nich znalazło się m.in. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim. Każdy członek zespołu musiał również przebiec dystans 100 metrów w rodzinnej sztafecie. Na kolejnych stacjach sprawdzana była np. celność do kosza oraz wiedza dotycząca lokalnej kultury i dziedzictwa. Nie zabrakło również elementu twórczego, w którym ekipy musiały ułożyć wierszyk z wylosowanymi wcześniej hasłami.

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale oraz zdrowe przekąski. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali też atrakcyjne nagrody, a wśród uczestników zostały rozlosowane rodzinne pobyty na Mazurach. W Nidzicy ponadto najmłodsi uczestnicy mogli liczyć na pokaz kina plenerowego, gdzie wszyscy zastanawiali się „Gdzie jest Nemo?”. Całość uświetniły występy artystyczne. „Przygoda z Tatą”, zorganizowana kilka dni przed Dniem Ojca, była przede wszystkim dobrą zabawą dla uczestników.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, realizująca zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki raz Organizacja Środowiskowa AZS woj. Warmińsko-Mazurskiego.