Falstart siatkarzy z Kortowa w II lidze

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn rozpoczęli sezon w II lidze od dwóch porażek. Podopieczni Pawła Borkowskiego na inaugurację przegrali na wyjeździe 0:3 z Arką Chełm. Tydzień później w hali w Kortowie również ulegli 0:3 UKS-owi Centrum Augustów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy 2.

W okresie przygotowawczym AZS UWM Olsztyn i Centrum Augustów mierzyły się dwukrotnie. Najpierw w Kortowie górą byli akademicy. Później podczas turnieju w Augustowie – rywale.

Liga to już jednak inny ciężar gatunkowy. I zdaje się, że młodzi zawodnicy trenera Pawła Borkowskiego tego ciężaru na razie nie udźwignęli. Dobrze weszli w sobotnie spotkanie. Prowadzili 19:16, ale nie utrzymali przewagi i przegrali w końcówce 23:25. To chyba trochę podcięło im skrzydła, bo w kolejnej partii goście byli już zdecydowanie lepsi (wygrali 25:19). Trzeci i ostatni set zakończył się wynikiem 25:22 – również dla przyjezdnych.

W wielu elementach tak naprawdę nie zagraliśmy dobrze, zaczynając od zagrywki. Powinniśmy wykorzystać atut własnej hali i zagrywać mocno. Nie funkcjonowało także przyjęcie. Za mało mieliśmy również bloków – mówił trener Paweł Borkowski na antenie Radia UWM FM. –  Mamy młodą drużynę. Zawodnicy muszą się ograć. A cel na ten sezon jest jasny – chcemy się utrzymać w II lidze.

Kolejne spotkanie AZS UWM Olsztyn rozegra w sobotę 15 października. O 17:00 zmierzy się na wyjeździe z UKS-em Spartą Grodzisk Mazowiecki.