Futsalistki z UWM krok od Ekstraligi!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała na wyjeździe 5-1 z Chemikiem Bydgoszcz i jest bardzo blisko awansu do Ekstraligi futsalu kobiet. Drugi mecz barażowy zaplanowano za tydzień w Olsztynie.Przypomnijmy, że kortowskie „Szpilki” rundę zasadniczą sezonu 2023/2024 zakończyły na pierwszym miejscu w tabeli Makroregionu I. Wygrały dziewięć spotkań i tylko jedno zremisowały. Do Bydgoszczy jechały jednak z respektem do rywalek.

 

Sobotnie spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze. Po bramkach Natalii Łapińskiej i Amelii Cwalińskiej szybko objęły prowadzenie 2-0. Wtedy trafieniem Elizy Bryś odpowiedziały rywalki. Ale jeszcze przed przerwą kolejne dwa gole dorzuciły Julia Klonowska i Anna Siwicka i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-1 dla AZS-u. Druga część meczu była już bardziej wyrównana a swoją dominację na boisku olsztynianki przypięczętowały trafieniem Natalii Łapińskiej, która ustaliła wynik na 5-1.

„Spotkanie na pewno nie było tak łatwe, jak mógłby wskazywać wynik” – podkreśla grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. „Ten mecz tak nie wyglądał. Natomiast zarówno my, jak i Chemik, mogliśmy tych bramek strzelić więcej. W świetnej dyspozycji była nasza bramkarka a spotkanie było ciekawe dla oka. Zespół z Bydgoszczy to dla nas nowy przeciwnik. Nie wiedziałyśmy do końca, czego mamy się spodziewać. Na pewno cieszy wynik. 5-1 to spora zaliczka przed rewanżem. Zrobiłyśmy swoją robotę, ale teraz czekają nas ciężkie treningi, żeby obronić ten wynik u nas.”

Z Aleksandrą Kojadyńską rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!