Futsalistki z UWM zrobiły kolejny krok w stronę awansu

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała na wyjeździe 6:0 Jezioranki Iława i z kompletem sześciu zwycięstw jest zdecydowanym liderem tabeli grupy północnej I ligi futsalu kobiet. Zawodniczki z Kortowa są coraz bliżej wywalczenia awansu do Ekstraligi.

Niedzielnym spotkaniem zespół prowadzony przez Aleksandrę Kojadyńską i Ewę Kuliś. zainaugurował rundę rewanżową. Miniony rok „Szpilki” zakończyły wyjazdowym zwycięstwem z wiceliderkami – AZS SGGW Warszawa. Do Iławy jechały jako zdecydowane faworytki. I potwierdziły świetną dyspozycję.  Aż trzy bramki strzeliła Anna Siwicka. Po jednej dorzuciły także: Oliwia Cwalińska, Joanna Ścisłowska i Paulina Mazurkiewicz. Ostatecznie olsztynianki pewnie wygrały aż 6:0.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu 2022/2023, drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn ma na koncie komplet 18 punktów (bilans bramkowy 24-4). Przewaga nad drugim w tabeli AZS SGWW Warszawa to wciąż jednak tylko trzy „oczka”. W najbliższą sobotę 21 stycznia o 18:00 zespół z Kortowa na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Zduńska Wola.

fot. Artur Szczepański / AZS UWM High Heels Olsztyn