Gwiazdy w Lublinie. Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zwyciężył w kobiecej i męskiej klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęli odległe trzydzieste szóste miejsce, natomiast studentki – trzydzieste dziewiąte.

Najlepiej z reprezentantów UWM zaprezentował się w tym roku Sebastian Michalak. Zajął dziewiąte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Wywalczył jednak srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Pobiegłem dwie sekundy gorzej od życiówki. Dwa miesiące borykałem się z kontuzją biodra. Tydzień temu tak naprawdę pobiegłem pierwszy raz. Jak na taki stan rzeczy – jestem zadowolony z tego startu”

– podsumował swój start indywidualny. W Lublinie wystąpił także w sztafetach 4×100 metrów i 4×400 metrów. Pierwsza z nich została zdyskwalifikowana, a warto podkreślić, że ukończyła rywalizację na medalowej pozycji.

 

Ten rok jest wyjątkowo pechowy – ze względu na kontuzje kilku zawodników. Część studentów zaniedbała też troszeczkę treningi. Jakoś tam udało się nam wystartować…. Drużynowo niestety zajęliśmy dalekie miejsca z tego względu, że nie ma z kogo wybierać. Starsi zawodnicy odchodzą, a młodzi się nie garną do startów”

– oceniła występ reprezentacji UWM opiekunka studentów z Kortowa, Krystyna Pieczulis.

 

Indywidualnie warto też odnotować start Aleksandry Lis. Zajęła 15. miejsce w biegu na 200 metrów (piąte w klasyfikacji uniwersytetów) oraz 18. pozycję w biegu na 400 metrów (szóstą w klasyfikacji uniwersytetów). W biegu na 100 metrów 31. była Wiktoria Rutkowska.

 

Wyniki wszystkich konkurencji znajdziecie TU.

Klasyfikacja generalna AMP – KOBIET

Klasyfikacja generalna AMP – MĘŻCZYZN

 

Foto: Nikola Krauze / AMP w lekkiej atletyce