II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego

4 września na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie odbędzie się II Memoriał im. Zbigniewa Ludwichowskiego. Oprócz wychowanków znakomitego trenera wielu pokoleń biegaczy w imprezie udział wezmą gwiazdy „królowej sportu”. Szczegóły zdradził Szymon Niestatek.

Zbigniew Ludwichowski zmarł 17 marca 2021 roku. Już kilka miesięcy później w Kortowie odbył się pierwszy memoriał jego imienia. Na stadionie lekkoatletycznym pojawiło się wówczas kilkunastu czołowych polskich sportowców, by uczcić pamięć znakomitego trenera i wychowacy wielu pokoleń biegaczy. Gwiazdą zagraniczną imprezy był dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrz Świata w pchnięciu kulą – Nowozelandczyk Tom Walsh.

A kto pojawi się w tym roku? – Karol Zalewski, Kacper Lewalski, Konrad Bukowiecki, Natalia Kaczmarek, prawdopodobnie także Małgorzata Hołub-Kowalik, Angelika Sarna. Rozmowy jeszcze się toczą i myślę, że parę fajnych nazwisk się pojawi. Na pewno będzie na co popatrzeć! – zapowiada Szymon Niestatek na antenie Radia UWM FM

Rywalizacja biegaczy odbywać będzie się na nietypowych dystansach – 300 i 600 metrów – ale także na 200 i 3000 metrów. Ponadto w planie są konkursy pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Przed południem rozpocznie się rywalizacja dzieci i młodzieży. Główny memoriał wystartuje natomiast o 14:00 – w niedzielę 4 września.

Z prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!