II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego

W niedzielę 4 września odbędzie się II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. Na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie pojawią się m.in. medalistki Mistrzostw Europy w Monachium: Aleksandra Lisowska, Natalia Kaczmarek i Małgorzata Hołub-Kowalik, ale także: Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski.

Zbigniew Ludwichowski zmarł 17 marca 2021 roku. Już kilka miesięcy później w Kortowie odbył się pierwszy memoriał jego imienia. Na stadionie lekkoatletycznym pojawiło się wówczas kilkunastu czołowych polskich sportowców, by uczcić pamięć znakomitego trenera i wychowacy wielu pokoleń biegaczy. Gwiazdą zagraniczną imprezy był dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrz Świata w pchnięciu kulą – Nowozelandczyk Tom Walsh.

A kto pojawi się w tym roku? „Karol Zalewski, Kacper Lewalski, Konrad Bukowiecki, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Angelika Sarna. Na pewno będzie na co popatrzeć!” – zapowiada Szymon Niestatek.

Rywalizacja biegaczy odbywać będzie się na nietypowych dystansach – 300 i 600 metrów – ale także na 200 i 3000 metrów. Ponadto w planie są konkursy pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Przed południem rozpocznie się rywalizacja dzieci i młodzieży. Główny memoriał wystartuje natomiast o 15:00 – w niedzielę 4 września.