Indykpol AZS kończy sezon na 6. miejscu

Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 to ulegli w złotym secie, który zadecydował o wyniku dwumeczu 10:15. Drużyna prowadzona przez Javiera Webera, zakończyła zmagania na 6 miejscu.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu rozegranym w minioną niedzielę w Iławie, lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovii, zwyciężając 3:1. W środowym spotkaniu na Podpromiu, wieńczącym sezon 2021/2022, trener Javier Weber desygnował do gry najsilniejszy skład., z jedną zmianą. Rewanżowe spotkanie o 5. miejsce rozpoczęli: Jan Firlej, Mateusz Poręba, Taylor Averill, Robbert Andringa, TJ DeFalco, Karol Butryn i Jakub Ciunajtis

Lepiej pierwszego seta rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 8:3. Olsztynianie z każdą minutą rozkręcali się na parkiecie, doprowadzając w końcówce do wyrównania (20:20). Ostatecznie Indykpol AZS zwyciężył 25:23. Druga partia również należała do zawodników prowadzonych przez Javiera Webera – 25:22 i tylko jedna wygrana partia dzieliła olsztynian od „złotego seta”.

Podrażnieni rzeszowianie ruszyli do ataku i wygrali trzecią partię 25:19. Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta odsłona, lecz została ona zapisana na konto Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy zwyciężyli 3:1, a tym samym, o wyniku dwumeczu zadecydował tzw. „złoty set”, czyli tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze 15:10. Statuetkę MVP za czterosetowy pojedynek otrzymał TJ DeFalco.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Akademicy z Kortowa zakończyli zmagania na 6. miejscu, a bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 31 rozegranych spotkaniach to: 15 zwycięstw i 16 porażek.

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się w pierwszy weekend października 2022 roku. Już wkrótce zaczniemy odkrywać pierwsze karty w talii Javiera Webera!

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Akademicy z Kortowa zakończyli zmagania na 5. miejscu, a bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 31 rozegranych spotkaniach to: 16 zwycięstw i 15 porażek. Tym samym, olsztynianie wywalczyli prawo do gry w europejskim Pucharze Challenge w sezonie 2022/2023!