Indykpol AZS Olsztyn nie obronił tytułu na piasku

Już po trzech spotkaniach Indykpol AZS Olsztyn odpadł z rywalizacji w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. Akademicy w Krakowie bronili tytułu wywalczonego przed rokiem.

Kortowska drużyna rozpoczęła tegoroczną rywalizację na piasku od porażki 0:2 (19:25, 18:25) z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Drugiego dnia pokonała jednak 2:0 (25:22, 25:18) Asseco Resovię Rzeszów i wciąż miała szansę na obronę tytułu.

Mateusz Nykiel, trener akademików podczas PreZero Grand Prix PLS, dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Sobotni, poranny mecz z GKS Katowice rozpoczęli: Karol Jankiewicz, Barłomiej Lipiński, Jan Król oraz Szymon Jakubiszak. Akademicy dobrze weszli w spotkanie. Po udanych atakach Lipińskiego oraz Jakubiszaka, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 11:8. Później to jednak katowiczanie przejęli inicjatywę na boisku, a siatkarze Indykpolu zaczęli popełniać proste błędy. Podopieczni trenera Nykiela stracili także skuteczność na siatce. Efekt? Zwycięstwo GKS-u 25:21.

Drugą partię, podobnie jak wcześniejszą odsłonę, olsztynianie zaczęli od prowadzenia 3:1. GKS Katowice nie miał jednak zamiaru się poddać, wyrównał wynik i wyszedł na prowadzenie 13:9. Zawodnicy ze Śląska dobrze spisywali się w polu zagrywki i utrzymywali przewagę (22:17). Ostatecznie wygrali 25:19, a cały mecz 2:0. Dla Indykpolu porażka oznaczała odpadnięcie z turnieju

– Nie takie mieliśmy oczekiwania względem tego turnieju. Przyjechaliśmy tutaj jako obrońcy tytułu, lecz wiedzieliśmy, że w tym roku będzie o to bardzo ciężko. Nasz skład względem zeszłego roku dość mocno się zmienił. Liczyliśmy na coś więcej, lecz się nie udało – stwierdził Mateusz Nykiel, trener Indykpolu AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS.

– Walczyliśmy z ekipą GKS, dużo nam nie zabrakło, lecz oni byli dziś po prostu lepsi. Rywale bardziej przykładali się na zagrywce, a my mieliśmy grać spokojniej. Gonili nas i „pękliśmy”. Szkoda, że do Olsztyna wracamy z niczym, bo bardzo lubię ten turniej. Z drugiej strony cieszę się, że już w pełni wracamy do treningów w hali – podsumował Szymon Jakubiszak, środkowych akademików z Kortowa.

Indykpol AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix PLS został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Drużynę w Krakowie reprezentowała siódemka siatkarzy: Bartłomiej Lipiński, Jan Król, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis i Adam NDiaye. Trenerem zespołu był Mateusz Nykiel, a sztab uzupełnił Paweł Jaguszewski w roli fizjoterapeuty.