Indykpol AZS Olsztyn rozegrał ostatnie sparingi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend rozegrali ostatnie spotkania sparingowe. Bilans akademików z Kortowa to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Grano systemem „każdy z każdym”, a rywalami ekipy ze stolicy Warmii i Mazur byli: Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i ekipa z Niemiec – niemieckim SWD Powervolleys Duren.

Pierwszego dnia zmagań, akademicy z Kortowa spotkali się z ekipą z Rzeszowa. Trzy rozegrane partie dostarczyły kibicom sporu emocji, a w każdej z nich górą była ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. Siatkarze Indykpolu AZS prezentowali się lepiej od swojego rywala w każdym elemencie gry, czego efektem były wygrane trzy partie – 25:22, 25:21 i 25:23.

W sobotę zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Dla obu zespołów było to czwarte spotkanie podczas okresu przygotowawczego – do tej pory dwukrotnie lepsi byli siatkarze znad Morza. Ekipa z Gdańska była w stanie zagrozić swoim rywalom tylko w drugiej partii. W pozostałych setach, lepiej prezentowali się akademicy z Kortowa, którzy zasłużenie wygrali 3:1.

Ostatniego dnia zmagań, Indykpol AZS Olsztyn rozegrał spotkanie z niemieckim SWD Powervolleys Duren. Do wygrania całego turnieju przez drużynę z Kortowa, potrzebne były dwa wygrane sety. Po dwóch partiach wygranych przez ekipę z Niemiec, w trzeciej górą byli siatkarze z Olsztyna. W czwartej odsłonie lepiej zaprezentował się ekipa z Duren, która zwyciężyła 3:1.

To było ostatnie spotkanie sparingowe w wykonaniu akademików z Kortowa – bilans do 6 zwycięstw i 3 porażki. Indykpol AZS Olsztyn już w sobotę, 2 października rozpocznie zmagania w rozgrywkach PlusLigi. Akademicy z Kortowa w Iławie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu w hali przy ul. Niepodległości 11B o godzinie 14:45.