Indykpol AZS Olsztyn z pierwszym zwycięstwem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli upragnione, pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali przed własną publicznością ekipę GKS Katowice 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przed sobotnim spotkaniem w Iławie zapowiadali, iż muszą wykonać kolejny krok do przodu, aby odnieść upragnione, pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Przypomnijmy – po porażkach z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem (oba spotkania po 1:3), akademicy z Kortowa zajmowali odległe, 15. miejsce w ligowej tabeli. I w sobotnie popołudnie w Iławie zapowiedzi zawodników stały się faktem.

Akademicy z Kortowa konfrontację z GKS Katowice rozpoczęli w niezmienionym składzie: Tuaniga, Lipiński, Karlitzek, Poręba, Averill, Butryn i Ciunajtis (libero). Od początku pierwszego seta na parkiecie przeważali goście. Z dobrej strony pokazywali się Quiroga i Jarosz. GKS prowadził 20:15 i kiedy wydawało się, że pewnie wygrają inauguracyjną partię, na boisku w szeregach Indykpolu AZS zameldował się debiutujący w PlusLidze Kamil Szymendera. Razem z Moritzem Karlitzkiem dali sygnał do ataku, co spowodowało odrobienie strat i zwycięstwo 28:26.

Pierwsze akcje drugiej partii ponownie były wyrównane, lecz z każdą kolejną akcją rosła przewaga akademików z Kortowa. Dzięki dobrym zagrywkom m.in. Butryna, Indykpol AZS miał trzy punkty przewagi (15:12) i utrzymał ją do samego końca, zwyciężając 25:19. Trzecia i ostatnia partia sobotniego spotkania była już tylko formalnością. Już na samym początku niezwykłej sztuki dokonał Karlitzek, który wykonał pięć asowych zagrywek z rzędu! Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:21, jak i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur potwierdziła swoją dominację na boisku również w pomeczowych statystykach. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera dokładniej przyjmowali (44% dokładnego przyjęcia przy 33% dokładnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (57% skuteczności do 50% skuteczności GKS), zdobyli więcej punktów blokiem (8:1) oraz na zagrywce (10:6). Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył Karol Butryn (20 pkt.), a w pokonanej ekipie – Gonzalo Quiroga (10 pkt.)

Co po meczu powiedział zdobywca statuetki MVP? – Zwycięstwa budują drużynę i cieszą! Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, z kim mierzyliśmy się w pierwszych dwóch kolejkach. Jesteśmy ze sobą dwa tygodnie i uczymy się siebie nawzajem. Dziś przeciwnik był łatwiejszy i dlatego wygraliśmy.

– Cieszę się, że dostałem szansę wejścia na boisko i zadebiutowania. Jest to dla mnie bardzo miłe, tym bardziej, że trener postanowił mi zaufać. Udało nam się wyciągnąć pierwszego seta, a potem wygrać całe spotkanie – stwierdził Szymendera.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Kolejne spotkanie w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już w piątek, 14 października. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie z drużyną LUK Lublin. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.