Jakub Ciunajtis został wybrany Odkryciem Sezonu PlusLigi 2025/2026! Wyjątkowe wyróżnienie dla libero Indykpolu AZS Olsztyn, zostało wręczone podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki, która odbyła się w minioną środę w Warszawie.
Uroczysta Gala Polskiej Ligi Siatkówki odbyła się w środę, 20 maja, w ATM Studio w Warszawie. Kilkuset gości miało okazję wrócić do najważniejszych momentów minionego właśnie sezonu, poznać najlepszych sportowców wspomnianego okresu i partnerów biznesowych. W trakcie warszawskiej gali wyróżniono najlepszych z najlepszych, czyli siatkarki i siatkarzy rozgrywek 2025/2026. Siatkarką sezonu 2025/2026 TAURON Ligi została zawodniczka UNI Opole – Katarzyna Zaroślińska-Król, a siatkarzem Mateusz Bieniek z Aluronu CMC Warty Zawiercie.
Odkryciem PlusLigi sezonu 2025/2026 został Jakub Ciunajtis! Olsztyński libero to wychowanek AZS UWM, dla którego rozgrywki 2025/2026 były szóstymi w PlusLidze. Wielokrotnie udowadniał, że zespół może na niego liczyć w trudnych sytuacjach. Miniony sezon był dla niego wyjątkowy, bowiem swoją postawą wywalczył miejsce w podstawowym składzie. Ciunajtis zajął 2 miejsce w rankingu najlepiej broniących, a jego dobra postawa nie uszła uwadze Nikoli Grbicia, który powował siatkarza do szerokiej reprezentacji Polski. Jakub Ciunajtis przedłużył także swój kontrakt w Indykpolu AZS Olsztyn do 2028 roku.
– Jest mi bardzo miło, że zostałem doceniony przez tak szerokie grono ekspertów. Jestem niezmiernie wdzięczny, ponieważ bardzo ciężko na to pracowałem. Chciałbym podziękować m.in: mojej Rodzinie, ponieważ bez nich nie zacząłbym grać w siatkówkę. Kolejnymi osobami są: Prezes Tomasz Jankowski oraz Trener Daniel Pliński, którzy zaryzykowali i dali mi szansę na pokazanie się w PlusLidze. Szczególne podziękowania należą się także mojej Dziewczynie Kasi, dzięki której mogę w spokoju zająć się siatkówką – powiedział wprost ze sceny Jakub Ciunajtis.
Członkowie Indykpolu AZS Olsztyn zostali także nominowani w pozostałych kategoriach: Moritz Karlitzek w kategorii Obcokrajowiec Sezonu (zwyciężył Aaron Russell) oraz Daniel Pliński w kategorii Trener Sezonu (zwyciężył Michał Winiarski).
Wieczór w Warszawie był także inauguracją obchodów 50-lecia wywalczenia przez drużynę trenera Huberta Wagnera złotych medali olimpijskich w Montrealu. W ATM na scenie pojawili się: Edward Skorek, Włodzimierz Stefański, Bronisław Bebel, Mirosław Rybaczewski, Zbigniew Lubiejewski, Ryszard Bosek, Włodzimierz Sadalski i Marek Karbarz, a w imieniu Jerzego Welcza medal odbierał jego syn Wojciech Welcz. Z kolei w imieniu mistrzów, których już z nami nie ma, wyróżnienie odebrali Barbara Gawłowska, żona Wiesława Gawłowskiego, Robert Wójtowicz, syn Tomasza Wójtowicza oraz Grzegorz Wagner, syn Huberta Jerzego Wagnera. Na widowni był również mistrz świata z ekipą Wagnera – Stanisław Gościniak.
fot. PLS




