Kacper Lewalski: Myślę o Igrzyskach Olimpijskich

Kacper Lewalski szlifuje właśnie formę w Portugalii. Poprzedni rok nie był udany dla reprezentanta klubu AZS UWM Olsztyn. Przed najważniejszymi startami zmagał się z urazem. Ale teraz jest pełen optymizmu i wierzy, że uda mu się zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

W poprzednim sezonie Kacper Lewalski wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski U23 w biegu na 800 metrów. Ale w seniorskich startach nie szło mu już tak dobrze. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn liczył na dobry wynik podczas Mistrzostw Europy U23. W Finlandii nie udało mu się jednak awansować do finału. Wcześniej zmagał się też z kontuzją.

Teraz ze zdrowiem jest już wszystko ok. Na początku stycznia pochodzący z Elbląga biegacz na 800 metrów poleciał przez trzy tygodnie szlifować formę podczas obozu w Portugalii. – Mam nadzieję, że już na hali pokażę, że wszystko idzie w dobrą stronę i że będzie zdrowie. Motywacji i chęci do treningów mi nie brakuje! Myślę o tych Igrzyskach Olimpijskich i mam nadzieję, że na nie pojadę. W tym roku mamy też Mistrzostwa Europy w Rzymie. Jestem dobrze nastawiony i mam nadzieję, że to będzie bardzo, bardzo dobry rok dla mnie! – mówi reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn.

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Patryk Gąsiorowski z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Foto: European Athletics