Kacper Lewalski przed Mistrzostwami Europy U23

Kacper Lewalski zdobył złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U23 we Włocławku. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn czasem 1:46.41 wywalczył także minimum na Mistrzostwa Europy U23, które w dniach 13-16 lipca odbędą się w fińskim Espoo.

Kacper Lewalski początek sezonu miał średnio udany. W osiąganiu dobrych rezutatów przeszkadzały mu drobne urazy. Zdołał jednak zbudować odpowiednią formę i we Włocławku cieszył się ze złota MP U23. Medal wywalczył jednak dopiero na finiszu. Na ostatniej prostej wyprzedził Filipa Ostrowskiego (srebro z  czasem 1:46.70) oraz Jakuba Chmielarza (brąz – 1:47.32). Zawodnik kllubu AZS UWM Olsztyn wartościowym czasem 1:46.41 zapewnił sobie także przepustkę na lipcowe Mistrzostwa Europy w Finlandii.

W sezonie przygotowawczym nie miałem trochę szczęścia. Borykałem się z infekcjami i drobnymi urazami. Miałem zaległości w treningu. Ale na ten moment jest wszystko dobrze – mówi Lewalski na antenie Radia UWM FM. – Wynik z Mistrzostw Polski to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy. A to jest mój główny cel na ten sezon. Jadę tam po medal! Na ten moment wszystko jest dobrze. Po skręceniu kostki, troszkę muszę jeszcze na nią uważać. Ale wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli zdrowie będzie dopisywało – pójdzie wszystko dobrze.

Kacper Lewalski nie wyklucza także startu w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. – Na ten moment łapię się z rankingu. Jeśli dostanę taką szasnę – to na pewno z niej skorzystam. Aktualnie w Polsce poziom na 800 metrów jest bardzo wysoki.

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Foto: Kalina Marciniak