Kacper Lewalski: To był ciężki sezon, ale wiele mnie nauczył

W zakończonym sezonie Kacper Lewalski wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski U23 w biegu na 800 metrów. Ale w seniorskich startach nie szło mu już tak dobrze. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn liczył na dobry wynik podczas Mistrzostw Europy U23. W Finlandii nie udało mu się jednak awansować do finału.

Był to ciężki dla mnie sezon, ale wiele mnie nauczył. Na pewno tego, że bez zdrowia nie da się mieć lepszych wyników. Zostawiam ten rok już za sobą i myślę o kolejnym – mówi Kacper Lewalski na antenie Radia UWM FM.  – Moją docelową imprezą w tym roku były młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Tam chciałem walczyć o wysokie miejsce. Niestety błędy podczas eliminacji spowodowały, że nie dostałem się dalej.

Liczył na dużo więcej. Także kibice, dziennikarze i trenerzy widzieli w nim kandydata do medali seniorskich Mistrzostw Polski. Co poszło nie tak?  – Nie trafiłem tam z formą… Wydaje mi się, że zabrakło szczęścia. W przygotowaniach robiłem wszystko prawidłowo, a skręciłem kostkę. Brakowało potem treningu, sezon uciekał…

Teraz reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn odpoczywa po sezonie. Ale myśli już też o kolejnym roku… olimpijskim. – Są też Mistrzostwa Europy seniorów. Fajnie byłoby tam pojechać. Ale marzę głównie o Igrzyskach Olimpijskich – podkreśla sportowiec.

Z Kacprem Lewalskim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie rozmowy

fot. European Athletics