Karol Zalewski brązowym medalistą halowych Mistrzostw Polski

Karol Zalewski zajął trzecie miejsce w finałowym biegu na 400 metrów podczas halowych lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Toruniu. Szybsi od reprezentanta klubu AZS UWM Olsztyn (którego czas to 47.04 sekundy) byli Kajetan Duszyński (AZS Łódź) i Igor Bogaczyński (MKL Jarocin).

Dla Zalewskiego był to pierwszy start w tym roku. Jak przyznał przed przyjazdem do Torunia: – Trener z marszu wysyła mnie na halowe Mistrzostwa Polski. Ponoć stoper mówi mu, że jestem w gazie.

Wygrał swój bieg eliminacyjny z czwartym czasem całych kwalifikacji – 47.66 sekundy. W finale pobiegł o ponad pół sekundy szybciej, ale starczyło to jedynie na brązowy medal. Po złoto sięgnął Kajetan Duszyński (z czasem 46.24). Drugi linię mety minął natomiast Igor Bogaczyński (46.89).

Przypomnijmy, że w Toruniu złoty medal Mistrzostw Polski obronił Konrad Bukowiecki. Trzeci z reprezentantów klubu AZS UWM Olsztyn – Kacper Lewalski – zrezygnował ze startu na 800 metrów z powodu choroby. Dzięki dwóm miejscom na podium KS AZS UWM Olsztyn został sklasyfikowany na dwunastym miejscu.