Karol Zalewski w AZS UWM Olsztyn?

Karol Zalewski zapowiada zmianę barw klubowych. Ponownie ma być zawodnikiem AZS-u UWM Olsztyn. „Tutaj mieszkam i trenuję. Z Olsztynem wiążę przyszłość i myślę, że to jest dobra zmiana” – mówił w studiu Radia UWM FM złoty medalista olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów.

Karolowi Zalewskiemu nie udało się w tym roku przełamać magicznej granicy 45 sekund w biegu indywidualnym na 400 metrów. Choć był w świetnej dyspozycji. W Tokio postawił jednak na sztafety. Przełożyło się to na znakomity start i złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej. Ale znakomity czas uzyskał także w biegu sztafety męskiej. „W Polsce nikt nigdy tak szybko nie przebiegł tego dystansu. Mój czas lotny ze sztafety męskiej to 43,60. Przeliczając to na zwykły bieg trzeba dodać od 0,8 do sekundy. Także mój rekord życiowy prawdopodobnie poprawiłbym już w Tokio. Ale żyje dalej i mam nadzieję, że uda mi się dobrze przygotować do kolejnego sezonu.”

„W ostatnich dniach jesteśmy na łączach z Urzędem Marszałkowskim, z miastem, klubem i oczywiście z uczelnią. Na 95 procent mogę powiedzieć, że nastąpi zmiana barw i wrócę do klubu do Olsztyna” – zdradził złoty medalista olimpijski. „Tutaj mieszkam i trenuję. Z Olsztynem wiążę przyszłość i myślę, że to jest dobra zmiana.”

Z Karolem Zalewskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!