Karol Zalewski wraca do AZS UWM Olsztyn!

Karol Zalewski – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów – ponownie będzie reprezentował Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn. Związał się z nim na najbliższe trzy lata. „Godnie będę reprezentował klub i miasto” – zadeklarował w studiu Radia UWM FM.

Przypomnijmy, że Karol Zalewski pochodzi z Reszla. Sportową karierę rozpoczynał w miejscowym klubie – Orlęta Reszel. Wtedy jednak grał w piłkę nożną. Jego talent biegowy dostrzegli Bronisława i Zbigniew Ludwichowscy.

Od 2009 do 2018 roku trenował w klubie AZS UWM Olsztyn. Na kolejne trzy sezony przeniósł się jednak do AZS-u AWF Katowice. Na koncie ma indywidualne medale Mistrzostw Polski, halowych Mistrzostw Europy – w biegach na 200 i 400 metrów. W 2021 roku z polską sztafetą mieszaną 4×400 metrów wywalczył w Tokio złoty medal Igrzysk Olimpijskich. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze.

Dlaczego wraca do Olsztyna? „Trenuję tutaj na co dzień i wiążę przyszłość z tym miastem. I nie wyobrażałem sobie tego, żeby nie reprezentować tego miasta i klubu z Olsztyna” – mówił w studiu Radia UWM FM. „Trzy lata temu sytuacja była dosyć napieta. Po prostu musiałem stąd uciec. Ale teraz jest inaczej. Zarówno uczelnia, jak i Urząd Marszałkowski są bardzo na tak, żebym wrócił i reprezentował Olsztyn. Mam też plany na rozwijanie sportu dzieci. Chcę to robić na tej ziemii, z której pochodzę.”

Z Karolem Zalewskim spotkał się Piotr Szauer z Radia UWM FM.Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której opowiedział także o swoich planach na sezon 2022.

Dodajmy, że z AZS-em UWM Olsztyn związał się także Kacper Lewalski. 18-latek przenosi się do stolicy regionu z Elbląga. W poprzednim sezonie ustanowił świetny rekord życiowy w biegu na 800 metrów (1:44.84). Był też szósty w Mistrzostwach Świata juniorów w Kenii. A niedawno w hali pobił dwa rekordy Polski juniorów (1:17.84 na 600 metrów oraz 1:47.63 na 800 metrów).