Kolejna wygrana futsalistek z UWM. Teraz powalczą o medal AMP

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała już ósme spotkanie w obecnym sezonie I ligi futsalu kobiet. Kortowskie „Szpilki” we własnej hali rozbiły 7-1 (4-0) Ekosport Białystok. Już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I i grę w barażach o Ekstraligę.

Olsztynianki przystępowały do sobotniego spotkania pewne zwycięstwa w swoim Makroregionie. Zatem grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska pozwoliła sobie na zmiany w wyjściowym składzie. Okazja do przetestowania różnych wariantów gry była znakomita. Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już za kilka dni powalczą o medal Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. A do Kortowa przyjechała drużyna, która w tym sezonie… przegrała wszystkie mecze.

Już do przerwy gospodynie prowadziły 4-0. Trzy bramki strzeliła Amelia Cwalińska a jedną Julia Klonowska. W drugiej połowie przełamały się rywalki. Ale stać było je jedynie na honorowe trafienie Wiktorii Hajdy. Po nim kortowskie „Szpilki” jeszcze trzykrotnie cieszyły się po golach: Julii Klonowskiej, Anny Siwickiej oraz Aleksandry Kojadyńskiej. Wygrały pewnie 7-1, ale… miały też sporo uwag do swojej gry.

„Tych bramek powinnyśmy strzelić zdecydowanie więcej! Chociaż dziewczynom z Ekosportu nie można też odmówić walki do końca. To młody zespół, ale naprawdę widać, że waleczny. Choć w lidze nie idzie im za dobrze, fajnie, że nie odpuszczają żadnej piłki” – przyznała Alleksandra Kojadyńska na antenie Radia UWM FM. „Dużo rzeczy chciałyśmy dzisiaj przetestować przed Akademickimi Mistrzostwami Polski. Dużo dziewczyn złapało minuty i to na pewno cieszy. Mamy pewne miejsce w barażach, więc ten mecz można było potraktować luźno, żeby przetestować różne rozwiązania.”

Ostatnie ligowe spotkanie AZS UWM High Heels Olsztyn rozegra dopiero 10 marca. Na wyjeździe zmierzy się z Fortami Piątnica. A już w najbliższy weekend (23-25.02) studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego powalczą w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Do Warszawy jadą  po… medal! W fazie grupowej trafiły na gospodynie turnieju z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechnikę Wrocławską oraz Akademię Tarnowską.

„Jeżeli te spotkania grupowe pójdą dobrze i się rozpędzimy, to mam nadzieję, że wrócimy z medalem i będziemy mogły fajnie podsumować sezon” – mówi Kojadyńska.