Kolejny medal UWM w jeździectwie

Pod koniec maja w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Ze złotym medalem do Olsztyna wróciła Monika Michalak. Dla studentki Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego to już kolejny krążek tych zawodów.

W tym roku w Radzionkowie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentowały: Weronika Brzezińska, Maria Jarząbek, Monika Skorupa, Blanka Jendrzejczak i właśnie Monika Michalak. Studentka biotechnologii przed rokiem była bezkonkurencyjna zarówno w ujeżdżeniu jak i skokach przez przeszkody. Teraz nie poszło jej jednak aż tak dobrze.

„Jestem bardzo zadowolona z konia. Ale wyniki mogły być trochę lepsze. W ujeżdżeniu pierwszy dzień zaważył, ponieważ trafiliśmy na okropne warunki pogodowe. Później było już trochę lepiej. Więc skończyliśmy na piątym miejscu” – podsumowała start w studiu Radia UWM FM. Natomiast w skokach przez przeszkody została sklasyfkowana na ósmej pozycji.

Do Olsztyna wróciła jednak ze złotym medalem! „Wywalczyliśmy złoto w kombinacji. To łączna klasyfikacja skoków oraz ujeżdżania” – tłumaczy. Pozostałym studentkom UWM nie poszło tak dobrze. Dlatego drużynowo Uniwersytet Warmińsko-Mazurski został sklasyfikowany na siódmym miejscu (czwartym wśród uniwersytetów).

Przypomnijmy, że rokiem Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie. Oprócz Moniki Michalak złoty medal wywalczyła wówczas również Natalia Paliszkiewicz.

Z Moniką Michalak spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!