Koncertowa gra siatkarzy z Kortowa

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w przedostatnim spotkaniu fazy zasadniczej pokonali ekipę Projektu Warszawa 3:0. Dla akademików z Kortowa to 14 wygrana w tym sezonie. Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

Trener Javier Weber nie zmienił ostatniego, wyjściowego składu Indykpolu AZS Olsztyn. Poniedziałkowy mecz z Projektem Warszawa akademicy z Kortowa rozpoczęli w składzie: Firlej, Poręba, Averill, Andringa, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero).

Choć pierwsza partia rozpoczęła się od skutecznych zagrywek Projektu, to w kolejnych akcjach na parkiecie przeważali olsztynianie. Dobra gra w ataku (64% skuteczności w pierwszej partii) przyczyniła się do ich zwycięstwa 25:19. Druga odsłona poniedziałkowego meczu była już bardziej wyrównana, a oba zespoły walczyły punkt za punkt – aż do stanu 14:14. Od tego momentu ponownie na boisku przeważali gospodarze, którzy zwyciężyli 25:21. Trzeci set był już tylko formalnością – Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:20, jak i całe spotkanie 3:0.

Patrząc na pomeczowe statystyki, olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (67% skuteczności, przy 46% skuteczności drugiego zespołu) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:2). Warszawianie natomiast dysponowali dokładniejszym przyjęciem (52% dokładnego przyjęcia, przy 47% dokładnego przyjęcia rywali). Obie drużyny zdobyły po 3 punkty w bloku. Najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa był TJ DeFalco (19 pkt.), a u gości – Bartosz Kwolek (10 pkt.).

Statuetka MVP powędrowała do Jana Firleja, to jego piąta nagroda dla najlepszego zawodnika w tym sezonie. – Był to jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie. Graliśmy równo, choć mieliśmy minimalne falowania. Wynikały one z nacisków ekipy z Warszawy. Graliśmy dojrzałą i zespołową siatkówkę, z czego jestem bardzo zadowolony. W ciężkich chwilach wspieraliśmy się i to zaowocowało trzema punktami – powiedział po spotkaniu Firlej na antenie Radia UWM FM.

W dobrym humorze był także Mateusz Poręba. – Chcieliśmy to spotkanie zakończyć z trzema punktami i bardzo się cieszę, że to się udało. Musimy także wziąć pod uwagę problemy kadrowe naszego rywala, co nam ułatwiło to zadanie. Cieszę się, że pojawiła się u nas radość z gry, która ostatnio nie była widoczna. Tak właśnie powinniśmy grać!

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

W niedzielę 3 marca siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Trefl Gdańsk. Początek spotkania w trójmiejskiej Ergo Arenie o godzinie 17:30. Transmisja m.in. na antenie Radia UWM FM.