Konrad Bukowiecki bez medalu Mistrzostw Europy

Konrad Bukowiecki zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w najlepszej próbie osiągnął 20 metrów i 74 centymetry. Zwyciężył Chorwat Filip Mihaljević (21,88). Drugi był Serb Armin Sinančević a trzeci Czech Tomáš Staněk.

Bukowiecki jeszcze przed startem napotkał pierwsze problemy. Podobnie jak podczas tegorocznego Memoriału im. Kamili Skolimowskiej, nie pozwolono mu korzystać… z własnej kuli. Oceniono, że nie spełnia kryteriów imprezy. Olsztynianin musiał więc pchać pożyczoną i cięższą kulą.

Już w porannych eliminacjach miał problemy. Spalił dwie pierwsze próby. Ale w ostatniej osiągnął 20 metrów i 96 centymetrów. Miał więc nadzieję, że wieczorem w finale poprawi jeszcze ten rezultat. To się niestety nie udało. Z wynikiem 20,74 m został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Piąty był drugi z Polaków – Michał Haratyk (20,90).