Konrad Bukowiecki: Mamy dobry plan na ten sezon

Konrad Bukowiecki do pierwszych tegorocznych startów na otwartych obiektach będzie przygotowywał się w Portugalii. Po powrocie z obozu sprawdzi formę w rodzinnym Szczytnie, gdzie 2 maja odbędzie się Jurand Cup. Kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn o swoich planach opowiadał w Magazynie Sportowym Radia UWM FM.

Ostatnie miesiące były bardzo udane dla lekkoatlety AZS UWM Olsztyn. W sezonie halowym prezentował się bardzo dobrze i był blisko poprawienia swojego rekordu życiowego. Właściwie jedyny słabszy start przytrafił mu się podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Zajął tam dziesiąte miejsce.

– Nie były to udane mistrzostwa. Patrząc na moje wyniki z całego sezonu halowego, należało się spodziewać, że będzie lepiej. Apetyty były większe. A wyszło, jak wyszło… Chociaż – mając w głowie to, co działo się przez poprzednie dwa lata – nie rozpatruję tego jako porażki – mówił na antenie Radia UWM FM Konrad Bukowiecki.

I dodaje: – Bardzo dobrze bawiłem się podczas tego sezonu halowego. Wygrywałem meetingi, pchałem bardzo daleko. Robiłem to, co lubię robić i dawało mi to ogromną satysfakcję i radość. A to jest bardzo ważne!

Po zakończeniu sezonu halowego kulomiot ze stolicy Warmii i Mazur miał tylko chwilę na odpoczynek. Za sobą ma już bowiem pierwszy obóz w Karpaczu. Natomiast w miniony weekend, rozpoczął przygotowania w Portugalii. – Fajne jest to, że ruszam z dużo wyższego pułapu niż zazwyczaj. Po pierwszych treningach widzę, że uzyskuję dobre odległości. Chce mi się trenować i chcę się poprawiać. Mamy dobry plan na ten sezon. Będzie bardzo dużo imprez międzynarodowych i startów – stwierdził lekkoatleta AZS UWM Olsztyn.

Po powrocie z Portugalii Bukowiecki sprawdzi formę w rodzinnym Szczytnie. Kolejną edycję meetingu Jurand Cup zaplanowano 2 maja. Na początku czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski. Latem zaś najważniejsze imprezy sezonu – lipcowe Mistrzostwa Świata w Eugene (USA) oraz sierpniowe Mistrzostwa Europy w Monachium.

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchaj rozmowy online.