Konrad Bukowiecki na podium w Andújar

Konrad Bukowiecki zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą meetingu lekkoatletycznego w hiszpańskim Andújar. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w swojej najlepszej próbie osiągnął 20,14 m. Wygrał Portugalczyk Tsanko Arnaudov (20,25 m.)

Dla pochodzącego ze Szczytna zawodnika, który wraca do formy po kontuzji złamanego palca prawej stopy był to drugi w tym roku start na otwartym obiekcie. Kilka dni wcześniej zajął dopiero szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą meetingu Zlatá Tretra w Ostravie. W swojej najlepszej próbie osiągnął wówczas zaledwie 19 metrów i 84 centymetry.

– Mam nadzieję, że będę się rozkręcał – mówił wówczas na naszej antenie. I rzeczywiście – w Hiszpanii zaprezentował się już trochę lepiej. Choć 20 metrów i 14 centymetrów to wynik daleki od jego optymalnych możliwości, widać, że z czasem reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn może liczyć na lepsze rezultaty.

I dodaje: – W sezonie jeszcze trochę startów przede mną. Mam nadzieję, że będę się rozkręcał. Z biegiem czasu będę też schodził z obciążeń. Teraz jestem w ciężkim treningu, więc nie ma co się spodziewać fajerwerków.

Kolejny start ma zaplanowany jeszcze w maju – w Katarze. Natomiast na początku czerwca zobaczymy go także na meetingu w rodzinnym Szczytnie.

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!