Konrad Bukowiecki zapowiada pierwsze starty po kontuzji

Konrad Bukowiecki zapowiada pierwsze starty po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. 22 lipca wystąpi w konkursie pchnięcia kulą w Madrycie. Później reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn powalczy o medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski oraz Letniej Uniwersjady w Chinach.

Bukowiecki wywalczył w tym roku złoty medal Halowych Mistrzostw Polski. Jednak już w trakcie konkursu w Toruniu doznał urazu łokcia. Później pojawiła się niestety kolejna kontuzja – zerwanie więzadeł krzyżowych. Kulomiot zdecydował jednak, że nie podda się operacji, tylko spróbuje powalczyć o uratowanie obecnego sezonu. Był na zagranicznym obozie w RPA,  trenował w Kortowie i z nadzieją czekał na pierwszy start.

Jest coraz lepiej, choć do końca nie jestem jeszcze zaleczony. Sport nauczył mnie tego, że te kontuzje będą się pojawiać – szczególnie w takiej dyscyplinie, jaką upawiam. Natomiast walczę z tym i do pierwszych startów jest coraz bliżej – mówi reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn.

Z Konradem rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Swoją formę Bukowiecki sprawdzi 22 lipca podczas meetingu w Madrycie. Tydzień później w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. W sierpniu reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn chce wystartować także na Letniej Uniwersjadzie w Chinach oraz Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.