Kortowskie Szpilki z nadzieją patrzą w przyszłość

Futsalistki AZS UWM High Heels Olsztyn przegrały baraże o awans do Ekstraligi z AZS AWF Warszawa. Zawodniczki z Kortowa w pierwszym meczu uległy 4:6, a w rewanżu 4:7. Drużyna z Olsztyna z nadzieją patrzy jednak w przyszłość.

Sezon zasadniczy w I lidze futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zakończyła na drugim miejscu w tabeli grupy północnej. Ekipa z Kortowa mogła pochwalić się niezłym bilansem – pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. O awans do Ekstraligi „Szpilki” walczyły z AZS AWF Warszawa. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, oba spotkania zakończyły się ich porażką – w pierwszym meczu 4:6, a w rewanżu 4:7.

– Myślę, że i tak udało nam się dużo osiągnąć. Pomijając fakt przegranego dwumeczu, jestem zadowolona z tych dwóch rund. W pierwszym meczu zbrakło troszkę motywacji. Dziewczyny troszkę się podłamały, dostając bramki. Zabrakło troszkę głowy. W drugim meczu zaś – szczęścia. Obijałyśmy słupki i poprzeczki. Prowadziłyśmy ładną grę, ale niestety tym się nie wygrywa – oceniła trenerka Ewa Kuliś.

Przypomnijmy, że kortowska drużyna kolejny raz awansowała do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Zawodniczki wyjazdu do Krakowa nie będą jednak wspominać dobrze. W fazie grupowej przegrały wszystkie trzy spotkania i na tym etapie zakończyły rywalizację. „Szpilki” z dobrej strony pokazały się natomiast w Pucharze Polski. Odpadły w 1/8 finału po bardzo dobrym meczu z silną ekipą z Ekstraligi – UAM Poznań. Rywalki wygrały nieznacznie 2:1

Drużyna ze spokojem czeka już na kolejny sezon. – Powiedziałam dziewczynom, żeby się nie przejmowały. Za rok będzie nasz czas! Naprawdę jesteśmy coraz bliżej awansu. Troszkę więcej cierpliwości i nam się uda! – zakończyła Ewa Kuliś.

Posłuchaj całej rozmowy na stronie Radia UWM FM.