Lakersi pokazali moc!

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na stadionie w Kortowie 58:7 (22:0, 28:7, 0:0, 8:0) z Tytanami Lublin i umocniła się na prowadzeniu w grupie A rozgrywek PFL9. Jeziorowcy od początku dominowali na boisku i nawet przez chwilę nie dali rywalom poczuć się pewnie.

Przypomnijmy, że Lakersi na inaugurację nowego sezonu pokonali na wyjeździe 26:6 Rhinos Wyszków. Ale także Tytani mieli już na koncie punkty, ponieważ wygrali u siebie z 28-22 z Warsaw Eagles.

W Kortowie od początku dominowali jednak gospodarze. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 22:0. Do przerwy było już natomiast 50:7. Druga połowa przebiegała dużo spokojniej. Podopieczni Bartosza Rudzkiego dołożyli jeszcze osiem punktów i mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

MVP spotkania został wybrany Patryk Rutkowski. Na indywidualne wyróżnienie trenera zasłużył także bardzo aktywny Patryk Grabowski.

„Zagraliśmy świetny mecz” – podsumował trener Lakersów Bartosz Rudzki. W jego drużynie wciąż brakowało kilku kontuzjowanych zawodników. Ale nie było tego zupełnie widać na boisku. „Zauważyłem, że dzięki tym kontuzjom, gra cała drużyna. Piłki są rzucane do każdego i każdy biega. Więc przeciwnicy mają trudne zadanie. Dzięki tej różnorodności udaje sie nam zaskakiwać.”

Teraz Jeziorowców czeka trzytygodniowa przerwa. Dwa ostatnie mecze fazy grupowej rozegrają 11 września z Dukes Ząbki (w Kortowie) i 19 września z Warsaw Eagles (w Warszawie).

Posłuchaj rozmowy z Bartoszem Rudzkim na antenie Radia UWM FM.