Lakersi rozpoczynają sezon

Domowym spotkaniem z Białymi Lwami Gdańsk nowy sezon w rozgrywkach PFL2 zainaugurują w sobotę 11 maja zawodnicy kortowskiego klubu futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers.

W fazie grupowej sezonu 2024 w PFL2 Lakersi mierzyć będą się z Białymi Lwami Gdańsk, Rhinos Wyszków i Angels Toruń. Pierwsze dwa spotkania rozegrają na  stadionie w Kortowie (11 i 18 maja o 13:00). Później czeka ich wyjazd do Torunia (8.06) i rewanż z Angels na własnym obiekcie (22.06). Ostatnie dwa mecze to wyjazdy do Gdańska (6.07) i Wyszkowa (14.07).

Cel minimum to wyjście z grupy – najlepiej z pierwszego miejsca. „To pozwoli nam zorganizować mecz półfinałowy u siebie. O finale na razie nie myślimy. Zbyt wiele meczów przed nami. Jakieś kalkulacje poczynimy dopiero po starciu z silną drużyną z Gdańska. To pokaże naszą pozycję w tej grupie” – mówił w naszym studiu Krzysztof Mrówka.

Jakie są mocne strony Jeziorowców? „Mamy mocną drużynę, fajny skład i bardzo zaangażowanych zawodników. Na dzień dzisiejszy do rozgrywek zgłosiliśmy 45 zawodników. Niestety spora część z nich rozpoczęła swoją przygodę z futbolem amerykańskim w tym roku, więc będą dopiero zdobywali doświadczenie na boisku. Drugim minusem jest kilka naprawdę poważnych kontuzji. W pierwszym meczu na pewno nie zobaczymy Kamila Polskiego, Darka Dołkowskiego i Rafała Dąbrowskiego”.

Z Krzysztofem Mrówką rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Foto: DuPho