Lakersi wrócili do Kortowa

Na kortowskim stadionie lekkoatletycznym swoje spotkania w PFL9 rozgrywać będzie drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. Jeziorowcy już trenują na głównej płycie boiska. A o przygotowaniach do startu nowego sezonu opowiedział nam Krzysztof Mrówka.

Lakersi od dawna zabiegali o możliwość grania i trenowania na stadionie lekkoatletycznym Unwiersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie. W końcu udało im się wrócić do ich domu. W środy i niedziele mogą szlifować formę na głównej płycie boiska stadionu.

Cieszymy się z tego powrotu i dziękujemy za przychylność władzom Uniwersytetu. Bardzo pomógł nam pan Kanclerz. To nasz domowy stadion i cieszymy się, że będziemy mogli tu rozgrywać nasze domowe mecze – mówił Krzysztof Mrówka, zawodnik i członek zarządu sekcji w studiu Radia UWM FM.

Przygotowania do startu ligi są już bardzo zaawansowane. „Nie ma już czasu na lekkie treningi. Szlifujemy zagrywki. Gramy na 100 procent na każdym treningu. Nikt się nie obija. Przygotowujemy się do ciężkich starć w sezonie!”

Nowy sezon rozgrywek PFL9 wystartuje w sierpniu. Lakersi trafili do grupy A, w której ich rywalami będą: Dukes Ząbki, Warsaw Eagles, Tytani Lublin oraz Rhinos Wyszków.

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!