Lakersi z pucharem PFL2!

To była deklasacja! Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers nie dała najmniejszych szans ekipie Jaguars Kąty Wrocławskie. W finale sezonu 2022 rozgrywek PLF2 Jeziorowcy wygrali na stadionie w Kortowie… 58:0 (14:0, 28:0, 16:0, 0:0). Najlepszym zawodnikiem meczu został Maks Szyszko.

Takiego przebiegu spotkania chyba nikt się nie spodziewał. Padający deszcz i wiatr nie przeszodziły gospodarzom w wywaleczeniu upragnionego pucharu. Swoją przewagę udokumentowali już w pierwszej kwarcie prowadząc 14:0. W drugiej… dosłownie roznieśli rywali. Wygrali ją aż 28:0. Po przerwie dorzucili jeszcze 16 punktów. W końcówce mogli już kontrolować grę i czekać na ceremonię wieńczącą udany sezon.

Najskuteczniejszymi zawodnikami finału byli: Alonzo Brock, Łukasz Markowski i Maks Szyszko. Ten ostatni otrzymał statuetkę MVP. A do zwycięstwa swoje punkty dołożyli także: Patryk Grabowski, Krzysztof Bartwicki i Marcin Piłat.

– Mamy mistrza – tak jak obiecaliśmy! Wynik nie pokazuje tego, co się działo na boisku. To był ciężki mecz. Potrafiliśmy się zmobilizować i to zaważyło na wygranej – ocenił Krzysztof Mrówka na antenie Radia UWM FM.

– Obiecałem na początku roku chłopakom, że wywalczymy ten puchar. Czułem w kościach, że to wygramy. Ale taki wynik… to nie jest normalne – mówił Tomek Sawicki. Wygrywając rozgrywki PFL2 Jeziorowcy awansowali do PFL1. Ale czy zdecydują się na start z najsilniejszymi polskimi drużynami? Czy są na to gotowi? – Za szybko na takie decyzje. Gra w pierwszej i drugiej dywizji to diametralnie różne kwestie budżetowo-organizacyjne. Także o tym jeszce nie teraz…